Font Size

SCREEN

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Türk Havayolları


Türk Hava Yolları Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Anadolujet


Anadolujet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Atlasjet


Atlasjet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Online İşlemler


Havayolları Online İşlemleri
İşini Bir Tıkla Hallet

Sağlıklı Bir Uçuş için Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Herhangi bir sağlık sorunu olan yolcuların, uçuş sırasında bir problem yaşamamak için mutlaka uçuş öncesinde bir doktora danışmaları gerekmektedir.

 

2. Seyahat sırasında yaptırılması zorunlu olan veya önerilen aşılar, uçuş öncesi uygun sürelerde yaptırılmalıdır.

Çocukluk döneminde yaptırılması zorunlu olan aşılar ve bazı ülkelerin zorunlu kıldığı tüm aşıların eksiksiz olarak yaptırılması bulaşıcı hastalıklara ve belirli bazı hastalıklara karşı koruması ve sağlıklı sorunsuz bir seyahat geçirilmesi açısından son derece önemlidir. 

Aşılar ve seyahat sağlığı ile ilgili bilgilere www.hssgm.gov.tr www.cdc.org adresinden ulaşılabilir. Seyahatten 1-2 ay öncesinde mutlaka doktordan bilgi alınmalıdır.

3. Uçuş esnasında ve ya sonrasında sorun yaşamamak için hastalık durumunda uçulmaması veya seyahatin ertelenmesi önerilmektedir.

Normalde sorun oluşturmayacağı düşünülen soğuk algınlığı gibi durumlarda bile uçuş esnasında özellikle iniş sırasındaki hava basıncı değişiklikleri sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Kendilerini iyi hissetmeyen veya hasta olan yolcuların uçuş öncesi doktora muayene olmaları ve mümkünse seyahatlerini ertelemeleri önerilmektedir.

4. Uçak tutması problemi olan yolcuların koltuk rezervasyonu yaparken pencere kenarında veya kanat üzerinde bir koltuk seçmeleri önerilmektedir.

Uçuştan önce ilaç kullanmak gerekip gerekmediği konusunda doktora danışmak gerekmektedir.

5. Düzenli ilaç kullanan yolcuların ilaçlarını el bagajlarında taşımaları ve seyahatleri sırasında ulaşmaları kolay bir yerde muhafaza etmeleri gerekmektedir.

Bu tedavinizi aksatmamanız ve oluşabilecek acil durumlarda tedaviniz açısından önemli olduğu kadar bu tür durumlarda sizi tedavi edecek olan doktorlara sağlığınız hakkında bilgi vermesi açısından da önemlidir.

6. Yolcuların geniş ve rahat kıyafetler, daha önce kullanmış olduğu rahat sıkmayan ayakkabılarını giymeleri tavsiye edilmektedir.

Özellikle uçuş süresi fazla olan seyahatlerde uzun süreli hareketsizlik durumunda oluşabilecek dolaşım problemlerini önleme açısından önemlidir.

7. Uçuş esnasında yolcuların öndeki koltuğun altına bir şey koymamaları önerilmektedir.

Yolculuk sırasında kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için yolcuların bazı egzersizleri yapmaları gerekmektedir. Ayakların hareket alanını daraltacak durumlar kan dolaşımında kısıtlamalara yol açacaktır.