Font Size

SCREEN

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Türk Havayolları


Türk Hava Yolları Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Anadolujet


Anadolujet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Atlasjet


Atlasjet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Online İşlemler


Havayolları Online İşlemleri
İşini Bir Tıkla Hallet

Self Check-in

1. Self Check-in nedir?

Yolcularımızın KIOSK lar üzerinden biniş kartı almalarını sağlayan check-in uygulamasıdır.

2. Kimler kullanabilir?

Self Check-in hizmetimizden, sadece elektronik bileti olan yolcularımız yararlanabileceklerdir.

3. Hangi istasyonlardan Self Check-in yapılabilir?

Yurtiçi istasyonlarımızda, İstanbul (Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı) / İzmir / Antalya / Dalaman / Bodrum / Ankara / Adana / Gaziantep / Samsun / Trabzon / Konya / Kayseri iç hatlar terminallerine kurulan Self Check-in cihazları ile check-in yapılabilir. Yurtdışı istasyonlarımızda ise, Kopenhag,  Cenevre,  Zürih,  Amsterdam,  Stutgart, Frankfurt, Birmingham, Viyana, Nürnberg, Manchester,  Atina,  Cape Town,  Johannesburg, Chicago, Prag, Madrid, Budapeşte,  Nice,  Lizbon, Barcelona,  Hong Kong,  Brüksel,  Oslo, Stokholm istasyonlarında Self Check in uygulamamız mevcuttur.
Yurt içi ve Yurt dışı istasyonlarımızda yaygınlaştırma çalışmaları devam etmektedir.

4. Nasıl Self Check-in yapabilirim?

Havaalanlarında bulunan Self Check-in kiosk cihazlari, basit menüleri ile ekrana dokunularak kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Yolcu rezervasyon bilgilerine ulaşılabilmesi için, Miles&Smiles veya herhangi bir banka kartının kart okutucuya yerleştirilmesinin yanında, tercihe göre elektronik bilet numarası ya da rezervasyon numarası (PNR) girilmesi suretiyle, Self Check-in uygulaması başlar. Gerek Miles&Smiles, gerekse banka kartları, sadece yolcuların kimlik bilgilerine ulaşmak amacıyla kullanılacaktır. İşlem, Koltuk Seçimi sonrasında sistemin biniş kartı üretmesi ile tamamlanır.

5. En erken ve en geç ne zaman Self Check-in yapabilirim?

Yolcularımız, uçuşun kalkış saatinden on iki saat öncesinden başlayarak dış hatlar için 60 dakika, iç hatlar için 45 dakika kalana kadar Self Check-in yapabileceklerdir.

6. Teslim edeceğim bagajım varsa ne yapabilirim?

Bagajı olmayan yolcularımız, işlemleri sonucunda üretilecek olan biniş kartları ile doğrudan uçuşlarına alınacakları kapıya gidebileceklerdir.

Bagajı olan yolcularımız ise “Bagaj Teslim” kontuarından bagajlarını teslim ettikten sonra uçuş kapısına gideceklerdir.

7. Bağlantılı uçuşum varsa ne olacak?

Yolculara bagajsız seyahatlerinde, aynı gün dönüşleri var ise "Return Check-in" işlemi yapma olanağı verilmektedir. Bagajlı ya da bagajsız, bağlantılı tüm yurtiçi seyahatleri için uçuşun son noktasına kadar "Through Check-in" yapma olanağı sağlanmaktadır.

8. Beraber seyahat ettiğim arkadaşlarım için de Self Check-in yapabilir miyim?

Grup PNRlarında bir seferde en fazla sekiz kişi için Self Check-in işlemi yapılabilecektir. Sekizerli gruplar halinde gruptaki tüm yolcular için Self Check-in işlemi yapılabilecektir.

9. Self check-in yaptığım zaman, ne zaman çıkış kapısında olmalıyım?

Uçuşun vaktinde kalkışını ve varışını sağlayabilmek için, son hazırlıkların yapılmasını teminen, tüm seferlerimiz için  on beş dakika önce yolcuların boarding kapılarında hazır bulunmaları gerekmektedir.