Font Size

SCREEN

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Türk Havayolları


Türk Hava Yolları Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Anadolujet


Anadolujet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Atlasjet


Atlasjet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Online İşlemler


Havayolları Online İşlemleri
İşini Bir Tıkla Hallet

Evcil Hayvanlarla Seyahat

1. Evcil hayvanımı kabinde beraberimde götürebilir miyim?

Evet. Ama öncelikle rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. (Evcil hayvan tanımına sadece köpek ve kedi girer). Hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir. Hayvanın durumu şüpheli görülürse, (huzursuz, saldırgan, hastalıklı vb.) istasyon görevlileri tarafından uçuşa kabul edilmeyebilir.

NOT: Kabinde evcil hayvan taşımacılığı, ülkelerin evcil hayvan giriş, çıkış ve transit geçişi ile ilgili kanunların hükmü altındadır.Lütfen en yakın THY Rezervasyon ve Satış Ofisi ile bağlantı kurunuz.

2. Seyahatim sırasında kabin standartlarına uymayan evcil hayvanımı ne şekilde beraberimde götürebilirim?

Ağırlığı 6 kg’ı geçen ve kutu ölçüsü 45x35x23 cm’den fazla olan evcil hayvanlar (köpek ve kedi) uçağın kargo bölümünde taşınabilirler.

Kutusu ile birlikte toplam ağırlığı 6 kg‟ı aşmayan ve farklı ırklardan da olabilen aynı türden iki evcil hayvan (iki köpek veya iki kedi) birbirlerine alışık olmaları kaydı ile, aynı kafeste/kutuda taşınabilir.

NOT: Evcil hayvan taşımacılığı, ülkelerin ilgili evcil hayvan giriş, çıkış ve transit geçişi ile ilgili kanunların hükmü altındadır. Ayrıntılı bilgi için lütfen en yakın THY Rezervasyon ve Satış Ofisi ile bağlantı kurunuz.

3. Evcil hayvanımın taşınması için ödeme yapmam gerekiyor mu?

Evet. Serbest bagaj taşıma hakkınız göze alınmaksızın, evcil hayvan kutusu/kafesi ile birlikte tartılır ve fazla bagaj olarak tahsil edilir. Amerika ve Kanada uçuşları için belirli olan ücret tahsil edilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen en yakın THY Rezervasyon ve Satış Ofisi ile bağlantı kurunuz.

Evcil hayvanlarla seyahat hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.