Font Size

SCREEN

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Türk Havayolları


Türk Hava Yolları Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Anadolujet


Anadolujet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Atlasjet


Atlasjet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Online İşlemler


Havayolları Online İşlemleri
İşini Bir Tıkla Hallet

Rezervasyon

1. Nasıl rezervasyon yaptırabilirim?

THY satış ofisleri , seyahat acenteleri, web sitemiz aracılığıyla veya telefonla +90 (212) 558 22 40 rezervasyon yaptırabilirsiniz.

2. Yedek sırası neye göre belirlenmektedir?

Rezervasyon yedeği sıralaması, yedeğe yazılış tarihi, tercih edilen bilet ücreti ve diğer kriterlere göre sistem tarafından otomatik olarak belirlenmektedir (+90 (212) 558 22 40 arayarak yedek yazdırabilirsiniz). Bu sıralamaya kaydolmuş, ancak rezervasyonu okeylenmemiş yolcularımızın havalimanında check-in kontuarına başvurarak “alan yedeği” olarak, kendilerini kaydettirmesi gerekmektedir.Havalimanında yedek yolcu alımı; bilet türü ve check-in’e başvuru saati esaslarına dayanarak sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan alan yedeği sıralamasına göre yapılır.

3. Yedek olan uçuşumun konfirme edildiğini nasıl öğrenebilirim?

Uçuşunuzun konfirme edilmesi durumunda, rezervasyonunuzu yaptırdığınız acente tarafından aranarak haberdar edileceksiniz.. Konfirmasyon için +90 (212) 558 22 40 numaralı Çağrı Merkezimize bildirimde bulunmanız istenebilecektir.

4. Sınıf neyi temsil etmektedir?

Sınıf, uçulacak olan kabin ve aynı kabin içerisinde sunulan hizmette ve oturulan koltukta hiç bir farklılık olmaksızın, gidilen yerde kalınacak süre, biletin uçuştan ne kadar önce satın alındığı vb. gibi unsurlar göz önünde bulundurularak, çeşitlendirilmiş ücretler için ayırılan kapasite gruplarını temsil etmektedir.

5. Sınıf farklılıkları neden kaynaklanmaktadır?

Sınıf farklılıkları, aynı kabin içerisinde sunulan hizmette ve oturulan koltukta hiç bir fark olmaksızın, gidilen yerde kalınacak süre, biletin uçuştan ne kadar önce satın alındığı vb. gibi unsurlar nedeniyle oluşmaktadır.

6. Rezervasyon yaptırmak istediğim uçuşunuzda neden yüksek ücretli sınıflarda yer varken, düşük ücretli sınıflarda yer bulamıyorum? Ve bu ücret farklılığı neden kaynaklanmaktadır?

Uçuşlarımızda; aynı kabin içerisinde, sunulan hizmette ve oturulan koltukta hiç bir fark olmaksızın, gidilen yerde kalınacak süreye, biletin uçuştan ne kadar önce satın alındığına bağlı olarak farklı ücretler uygulanabilmektedir. Bu farklı ücretlerin yer aldığı sınıflar için, istatistiklere dayalı olarak, seferde farklı kapasiteler ayrılmaktadır. Herhangi bir ücretin yer aldığı sınıf için ayrılan kapasite, o sefere fazla talep olması nedeniyle dolabilmekte, ancak diğer sınıflarda farklı ücretlerden yer bulunabilmektedir.

7. Teyit yaptırmazsam rezervasyonum iptal olur mu?

Teyit edilmesi gereken uçuşlar için, rezervasyonunuzun teyidini yaptırmazsanız, rezervasyonunuzun iptal olma olasılığı bulunmaktadır.

8. Code-share uçuş nedir?

Bir anlaşma çerçevesinde, bir ya da daha fazla taşıyıcının uçuşu, icra eden taşıyıcının seferlerinde kendi uçuş kodu ve numarasını kullanarak, kendi seferiymiş gibi satış yapabilmesidir.

9. Eğer uçuşumda bir değişiklik meydana gelirse haberdar edilecek miyim?

İlgili birimlerimiz rezervasyonunuzda bulunan kontakt numaralarından size ulaşarak değişikliği bildirecek ve gerekirse alternatifler sunacaklardır. Bunun yanısıra; sms ve email yolu ile bilgilendirileceksiniz. Konfirmasyon için +90 (212) 558 22 40 numaralı Çağrı Merkezimize bildirimde bulunmanız istenebilecektir.

10. Uçuşlarda business ve ekonomi kapasitesi değişken midir, eğer değişkense nasıl ayarlanmaktadır?

THY filosunda değişik uçak tipleri bulunmaktadır. Bunlardan bazılarının business ve ekonomi kapasitesi yolcu talebine göre değiştirilebilmekte, bazıları ise sabit kapasiteli olduğundan, böyle bir imkan bulunmamaktadır.