Font Size

SCREEN

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Türk Havayolları


Türk Hava Yolları Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Anadolujet


Anadolujet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Atlasjet


Atlasjet Online Uçak Bileti
3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Online İşlemler


Havayolları Online İşlemleri
İşini Bir Tıkla Hallet

Lufthansa yeni bagaj uygulamasi (Piece consept)

Lufthansa, 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle Avrupa - Kuzey Amerika (ABD, Kanada ve Meksika) arasındaki Economy Class uçuslarında tek parça (1 PC) bagaj hakkı uygulamasına geçecektir. İkinci parça bagaj için 40 EUR ücret alınacaktır.

 

Yeni bagaj uygulaması hangi biletleri kapsıyor?
1 Ocak 2010’dan itibaren, Kuzey Amerika’ya kesilen Economy Class Lufthansa biletleri. Bu tarihten önce kesilen ama uçusu 1 Ocak’tan sonra olan biletler etkilenmeyecektir. Bu biletlerde bagaj hakkı yine 2 parça seklinde olacaktır.

Yeni bagaj kuralı nasıl uygulamaya konulacaktır?
Yeni uygulamaya göre Avrupa – Kuzey Amerika arasındaki uçuslarda Economy Class için ücretsiz tek parça (1 PC) bagaj hakkı olacaktır (+ 1 kayak takımı). Bir parça bagaj maksimum 23 kg ve üç boyutun toplamı 158 cm olmalıdır. İkinci parça bagaj için 40 EUR ücret alınacaktır.

Hangi biletler ve yolcular yeni uygulamadan etkilenmeyecektir?
Business, First Class biletler ve HON, Senator ve Frequent Traveller statüsündeki yolcular için yeni kural geçerli olmayacaktır. Bu yolcular yine eski kurala göre 2 parça bagajla seyahat edebilecekler. 

İkinci parça bagaj için ödeme nasıl alınacaktır?
İkinci parça bagaja ödenecek 40 EUR havalimanındaki bilet ofislerimizden kredi kartı, para kartı veya nakit olarak tahsil edilecektir. Ön ödeme (prepaid) imkanı su anda bulunmamaktadır, ancak yakın zamanda sunulacaktır

Yeni uygulama code share uçuslarını da kapsıyor mu?
Hayır, her zaman check edilen parkurda ilk uçusu gerçeklestiren havayolunun bagaj tasıma kuralı geçerlidir. Ücretsiz bagaj hakkı, bilet üzerindeki bagaj notuna göre uygulanmaktadır. Ekstra bagaj ücretleriyse uçacak ilk havayoluna göre belirlenmektedir. Örneğin ilk uçusu baslatan farklı bir havayoluysa Lufthansa uçus no’su olsa bile o havayolunun bagaj kuralları geçerlidir. Bunun için ilk uçan havayolunun bagaj kurallarını internetten öğrenmekte fayda vardır.

Lufthansa Türkiye